על כל מה שחשוב לנו כבני אדם, כבני התקופה, כיהודים וכישראלים.

"השילוח" – כתב עת ישראלי להגות ומדיניות, מיסודה של "קרן תקווה" – רואה אור בירושלים מאז ראש השנה תשע"ז. כתב העת מציע שלל מאמרים מעמיקים ורחבי יריעה בתחומים המשתרעים מן השאלות הקונקרטיות של המדיניות הציבורית ועד לשורשים ההגותיים של השיח שאנו שותפים בו. בלי גינוני אקדמיה, אבל בשפה מוקפדת וביושר אינטלקטואלי.

על אודותינו

'השילוח' הוא כתב עת ישראלי חדש להגות ומדיניות, מהווה את גולת הכותרת של פרסומי קרן תקווה. 'השילוח' מבקש להיות בית לשיח מעמיק על השאלות הגדולות העומדות בפנינו. באמצעות מסות ומאמרים רחבי יריעה של מיטב הכותבים, בלי גינוני אקדמיה, אבל בשפה מוקפדת וביושר אינטלקטואלי, מציע 'השילוח' התמודדות מקיפה ומקורית עם מנעד רחב של תחומים: מהגות כללית המבררת את טבע האדם, דרך הגות וספרות יהודית וציונית, ועד לסוגיות מדיניות ציבורית הנוגעות למצוי ולראוי בתחומי הכלכלה והחברה, התרבות, החינוך והביטחון הלאומי.

יואב שורק, עורך 'השילוח', הוא הוגה דעות מקורי ועיתונאי עתיר ניסיון, מייסד מוסף 'שבת' של מקור ראשון וכתבי עת נוספים ומחבר הספר 'הברית הישראלית'. שורק הוא ממובילי השיח על עיצוב חזון יהודי-ישראלי חדש שייתן מענה לאתגרים העכשוויים, התרבותיים והגאו-פוליטיים של החברה בישראל.

איתן וקספרס

מנהל מערכת

עמיעד כהן

מנכ"ל

יואב שורק

עורך ראשי

צור ארליך

עורך משנה

יובל סימן טוב

סגן עורך

ליאת נטוביץ-קושיצקי

סגנית עורך

wsi-imageoptim-logo-tikvah-1

קרן תקוה

קרן תקווה היא מוסד פילנתרופי ומכון חשיבה יהודי אמריקני, ששם לו למטרה לטפח מצוינות אינטלקטואלית ואזרחית בעם ישראל ובמדינת ישראל. הקרן עושה זאת באמצעות מפעלים חינוכיים ואינטלקטואליים, המביאים  לידי ביטוי את מיטב ההוגים והתורות המדיניות, המוסריות, הכלכליות שהתפתחו במהלך ההיסטוריה. תפיסת העולם של הקרן: בהכרתה הפוליטית הקרן היא ציונית; בהשקפתה הכלכלית היא מצדדת בשוק חופשי; בתפיסתה התרבותית היא בעלת נטייה מסורתית; ומבחינה אזרחית ודתית היא דוגלת בחירות הפרט. הקרן מעודדת דיון וויכוח ערים ופתוחים בין חלקי החברה הישראלית, בין ישראל לתפוצות, ובין ההגות היהודית לזו העולמית. היא משקיעה במגוון רחב של יוזמות בישראל, בארצות הברית וברחבי העולם, ובכלל זה תכניות אקדמיות וחינוכיות, מענקי מחקר ופרסומים.