על כל מה שחשוב לנו כבני אדם, כבני התקופה, כיהודים וכישראלים.

"השילוח" – כתב עת ישראלי להגות ומדיניות, מבית "המרכז לחרות ישראלי"  – רואה אור בירושלים מאז ראש השנה תשע"ז. כתב העת מציע שלל מאמרים מעמיקים ורחבי יריעה בתחומים המשתרעים מן השאלות הקונקרטיות של המדיניות הציבורית ועד לשורשים ההגותיים של השיח שאנו שותפים בו. בלי גינוני אקדמיה, אבל בשפה מוקפדת וביושר אינטלקטואלי.

על אודותינו

'השילוח' הוא כתב עת ישראלי חדש להגות ומדיניות, מהווה את גולת הכותרת של פרסומי המרכז לחרות ישראלית. 'השילוח' מבקש להיות בית לשיח מעמיק על השאלות הגדולות העומדות בפנינו. באמצעות מסות ומאמרים רחבי יריעה של מיטב הכותבים, בלי גינוני אקדמיה, אבל בשפה מוקפדת וביושר אינטלקטואלי, מציע 'השילוח' התמודדות מקיפה ומקורית עם מנעד רחב של תחומים: מהגות כללית המבררת את טבע האדם, דרך הגות וספרות יהודית וציונית, ועד לסוגיות מדיניות ציבורית הנוגעות למצוי ולראוי בתחומי הכלכלה והחברה, התרבות, החינוך והביטחון הלאומי.

איתן וקספרס

מנהל מערכת

עמיעד כהן

מנכ"ל

יואב שורק

עורך ראשי

צור ארליך

עורך משנה

יובל סימן טוב

סגן עורך

ליאת נטוביץ-קושיצקי

סגנית עורך

 

המרכז לחרות ישראלית

המרכז לחרות ישראלית נוסד מתוך אמונה בכוחם של רעיונות, ובאפשרות לטפח ולגדל מנהיגות איכותית. אנו מאמינים שמנהיגות אינטלקטואלית שמרנית – בחברה, בפוליטיקה, בתרבות, בכלכלה ובחיי הדת- יכולה לתרום רבות לעתידם של עם ישראל, מדינת ישראל והעולם המערבי כולו. המרכז לחרות ישראלית מפעיל תכניות לימוד, מוציא לאור פרסומים ותומך בארגונים-שותפים, ובכך זוכה לסייע בקידום שליחותה בקרב קהילה גדולה של אנשי מחשבה ומעשה בישראל.